Do osemfinále LM postupujú Zenit, Schalke, Arsenal, Dortmund a Miláno

12.12.2013 Celý región

Bratislava 11. decembra (TASR) - Poslednými účastníkmi osemfinále Ligy majstrov 2013/2014 sa v stredu stali futbalisti Schalke 04 (E-skupina), Arsenalu Londýn, Borussie Dortmund (oba tímy F-skupina), AC Miláno (H-skupina) a Zenitu Petrohrad (G-skupina). Z postupu do ďalšej fázy LM sa tak teší aj slovenský reprezentant vo farbách ruského Petrohradu Tomáš Hubočan.

Stopér Hubočan so svojimi tímovými kolegami však pokúšal šťastenu, pretože v poslednom stretnutí G-skupiny prehral Zenit na ihrisku Austrie Viedeň 1:4. Ruský tím však napriek tomu postúpil do osemfinále, pretože v paralelne hranom stretnutí v Madride zvíťazilo domáce Atletico nad FC Porto 2:0. Španielsky zástupca sa kvalifikoval do ďalšej fáze súťaže z prvého miesta, Petrohrad skončil druhý.

"Len" s účasťou v jarnom šestnásťfinále Európskej ligy 2013/2014 sa musí uspokojiť tím slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka - SSC Neapol. Futbalisti spod Vezuvu, hrajúci v stredu na štadióne Sv. Pavla bez zraneného Hamšíka, síce zdolali v záverečnom súboji F-skupiny Arsenal Londýn 2:0, ale ani to na postup do osemfinále nestačilo. Naopak z postupu medzi najlepších 16 európskych tímov sa tešia okrem londýnskych kanonierov aj futbalisti Borussie Dortmund, ktorí v stredu vyhrali na pôde Olympique Marseille 2:1. Postupový gól nemeckého tímu dal v 87. minúte Kevin Großkreutz.

O tom, že spoločne s Chelsea Londýn postúpi do osemfinále LM z E-skupiny aj Schalke 04, sa rozhodlo v priamom súboji v Gelsenkrichene, kde nemecký zástupca zdolal FC Bazilej 2:0. Domáci hráči po zmene strán dokázali využiť početnú prevahu, keď v rozpätí šiestich minút skórovali Julian Draxler a Joel Matip.

V priamom súboji sa rozhodovalo o druhom postupujúcom tíme aj v H-skupine. Na štadióne San Siro odolávalo domáce AC Miláno, ktorému stačil aj zisk bodu, aktívnejšiemu prejavu Ajaxu Amsterdam. Bezgólová remíza však napokon vystavila holandskému mužstvu stopku v LM, takže na jar bude figurovať "len" medzi 32 tímami v Európskej lige. V druhom stredajšom súboji tejto skupiny deklasovala FC Barcelona škótsky Celtic Glasgow 6:1. Na štadióne Nou Camp zaznamenal Brazílčan Neymar hetrik v priebehu trinástich minút.

LM 2013/2014 - 6. kolo skupinovej fázy:

E-skupina:

Chelsea Londýn - Steaua Bukurešť 1:0 (1:0)
Gól: 11. Ba. Rozhodca: Rocchi (Tal.)

Schalke 04 - FC Bazilej 2:0 (0:0)
Góly: 51. Draxler, 57. Matpip. ČK: 3. Ivanov (Bazilej). Rozhodca: Tagliavento (Tal.)

tabuľka:

1. Chelsea Londýn 6 4 0 2 12:3 12*
2. Schalke 04 6 3 1 2 6:6 10*
3. FC Bazilej 6 2 2 2 5:6 8**
4. Steaua Bukurešť 6 0 3 3 2:10 3

F-skupina:

Olympique Marseille - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)
Góly: 14. Diawara - 4. Lewandowski, 87. Großkreutz. ČK: 34. Payet (Marseille). Rozhodca: Strahonja (Chorv.)

SSC Neapol - Arsenal Londýn 2:0 (0:0)
Gól: 73. Higuain, 90.+3 Callejon. ČK: 76. Arteta (Arsenal). Rozhodca: Kassai (Maď.)

Atletico Madrid - FC Porto 2:0 (2:0)
Góly: 14. Garcia, 37. Costa. Rozhodca: Aytekin (Nem.)

Austria Viedeň - Zenit Petrohrad 4:1 (1:1)
Góly: 44. a 51. Hosiner, 48. Jun, 90.+3 Kienast - 35. Keržakov. Rozhodca: Stavrev (Mac.)

AC Miláno - Ajax Amsterdam 0:0
ČK: 22. Montolivo (Miláno). Rozhodca: Howard Webb (Angl.)

FC Barcelona - Celtic Glasgow 6:1 (3:0)
Góly: 45., 48. a 58. Neymar, 7. Pique, 40. Pedro, 72. Tello - 88. Samaras. Rozhodca: Karasjov (Rus.)